Woocommerce Nedir?

BilgisizBilgin

Çaylak Kullanıcı
Bordoklavyeli
11 Nis 2020
101
0
16
Ankara
E-ticaret eğilimlerine ayak uydurabiliyorsanız, son birkaç yılda giderek daha fazla insanın çevrimiçi alışveriş yaptığını duymuş olabilirsiniz. Örneğin 2018’de, İngiltere’deki tüketicilerin% 51’i çevrimiçi alışverişi tercih ettiklerini söyledi. Bir işletme olarak, işinizi çevrimiçi hale getirmek için mükemmel bir fırsat ve mükemmel bir zamandır. Ürünlerinizin çevrimiçi olarak satın alınmaya uygun olup olmadığını kaçırırsınız.
Çevrimiçi bir mağaza açmak pahalı ve karmaşık olabilir. İnternette e-ticaret platformu kurmanın en kolay ve en ucuz yollarından biri WordPress altyapısını kullanan Woocommerce diyebiliriz. Siz ve işiniz için gerçekten ne iyi olurdu? Bir e-ticaret işinde bilmeniz gerekenler nelerdir? Sizin için başka seçenekler var mı? Tüm zamanların en popüler WordPress eklentilerinden biri olan Woocommerce milyonlarca e-ticaret web sitesinde e-ticaret altyapısı için kullanılmaktadır.
İçerik Başlıkları
Woocommerce Nasıl Geliştirildi?
WooCommerce eklentisi, hayatına WooThemes adlı bir şirketin ürünü olarak başladı. WooThemes, Jigoshop (başka bir e-ticaret yazılımı) ile birlikte çalışmayı denedikten sonra, WooThemes, Jigoshop’un ana geliştiricilerini (Mike Jolley ve James Koster) kiraladı ve sonunda bu ikili yeni ismi WooCommerce olan e-ticaret platformunu geliştirmek üzere görevlendirildi.
WooCommerce, 27 Eylül 2011 tarihinde resmen WordPress kullanıcıları ile paylaşıldı.
WooThemes’in bu yeni ürünü son derece popüler ve başarılı oldu ve 2013’te 1 milyon, 2014’te 4 milyon ve 2015’te 7 milyon indirildi. Woocommerce WordPress üzerinde resmen bir bomba gibi patladı. Automattic (WordPress.com’un ticari kolu) 2015 yılında WooThemes’i satın aldı.
Bugün, WooCommerce, e-ticaret endüstrisinde en önde gelen oyunculardan biri olmaya devam ediyor, 62 milyon indirmeye sahip olan WooCommerce BuiltWith’e göre WordPress sitelerinin %22’sinde ve WooCommerce.com’a göre tüm çevrimiçi mağazaların% 28’inde kullanılmakta.

WooCommerce ne yapabilir?

WooCommerce, çevrimiçi bir mağaza oluşturmanıza olanak sağlar. Bu eklentinin ilk amacı bir çevrimiçi mağaza oluşturmak olsa da, bugün bundan çok daha fazlasını sunmakta. Biriyle beraber inşa edebileceği birkaç çevrimiçi gelir akışına bakalım.
1 – Fiziksel ürünleriniz için çevrimiçi bir mağaza oluşturun.
WooCommerce, çoğunlukla bir çevrimiçi mağaza oluşturma becerisiyle tanınır.
Sorunsuz bir şekilde bütünleştiği WordPress’te olduğu gibi, Woocommerce’in gücü; özelleştirmenin ve sizin özel gereksinimlerinize tam olarak uyan bir dükkan yaratmanın çok kolay olmasından kaynaklanıyor.
Fiziksel ürünleri çevrimiçi olarak, hem yerel hem de uluslararası bir pazara satmak, çok fazla karmaşıklık gerektirir. Sevkiyat ayarlama oldukça kolaydır. Yerel alanların, öğeleri kendi fiziksel konumunuzdan toplayabileceğine ve ardından ötesindeki ZIP kodlarına, gönderi sağlayıcınızla önceden belirlemiş olabileceğiniz belirli oranlarda hesaplanacağına karar verebilirsiniz.
Çeşitli ABD eyaletleri ve Avrupa ülkelerinin farklı vergi oranlarına sahip olması, bu oranları test etmek ve bunu tüm yasal gerekliliklere uyacak şekilde ayarlamak sizin için kabus olabilir. Woocommerce ile kurulan bir e-ticaret sitesinin güzelliği, bu karmaşıklıkların çok az veya hiç girdi gerektirmeyen eklenti tarafından tamamen ve otomatik olarak ele alınmasıdır. Yalnızca işletmenin çalıştığı ülkeye veya ülkeye girmeniz yeterlidir ve diğer her şey otomatik olarak ele alınır.
Online ödeme almak aynı zamanda oldukça karmaşık bir işlemdir.
Woocommerce ile Stripe gibi birkaç ödeme ağ geçidi entegrasyonuna veya Paypal ile doğrudan entegrasyona erişin. Ücret almak, hatta kredi kartlarıyla yapılan ödemeleri kabul etmek, hem satıcı hem de müşterileriniz için ödeme aşamasında büyük kolaylık sağlayacaktır.
Bir ödeme ağ geçidine entegre olarak, şirketinizin müşterilerinizin finansal verilerini korumasına gerek yoktur, çünkü bu işlev ödeme ağ geçidinde “dış kaynaklı” olur. İşletme verilerini (finansal) tutmak zorunda olmamak kendi riskinizi ve müşterilerinizin riskini önemli ölçüde azaltır. Ayrıca, kredi kartı bilgileri gibi müşteri finansal verilerini yönetebilmek ve saklayabilmek için gereken titiz standartları karşılamak için gereken maliyetleri de düşürürsünüz.
Çoğu WordPress eklentisinde olduğu gibi, mevcut tüm ayarlara ve yapılandırmalara alışmak biraz zaman alabilir, ancak e-ticaret sitenizi kurma konusunda uzmanlaşmış birçok web tasarımcısı ve ajansı bulacaksınız. Peki ya satacak fiziksel bir ürününüz yoksa?
2 – Dijital / indirilebilir ürünlerin satışı.

Günümüzde dijital ürünler satan çevrimiçi mağazalar veya indirilebilir ürünler satan mağazalar fiziksel ürünler satan mağazalar kadar popülerdir. Bastırdığınız dijital ürünler ne olursa olsun, özellikle de indirme ücretine bağlıysa Woocommerce ile dijital altyapısının kurulumu çok kolaydır ve işlevi ürünün içine yerleştirilebilir. Temel olarak, İndirilebilir ürünler bölümü kurmanız yeterlidir.
Yalnızca dijital bilgi satıyorsanız dijital dosyaları müşterileriniz için satın alımdan sonra indirilebilir şekilde yükleyebilirsiniz, ürünü hiçbir nakliye ücreti hesaplanmayacak şekilde “sanal” olarak işaretlemeniz bunun için yeterlidir. Ardından ürünü veya hizmeti “İndirilebilir” olarak ayarlayın, uygun dosyaları yükleyin ve satmaya hazırsınız.
3- Hizmet tabanlı bir mağaza kurmak.
Ürünleri satan mağaza kurmak için en belirgin senaryo Woocommerce olsa da Woocommerce’in tek yapabildiği bu değil.. Hizmet sunan şirketler de e-Ticaret tabanlı bir mağaza kurabilir ancak rezervasyon ve randevu uzantıları gibi belirli uzantıları kullanmaları gerekebilir.
Hizmet satan bir işletme olarak, çevrimiçi bir mağaza kurmak işinize çeşitli şekillerde yardımcı olabilir:
  • Müşterilerin hizmetleriniz için boş zamanlarında randevu almalarını kolaylaştırır.
  • Randevu alma ile ilgili maliyetleri azaltır.
4. Bir üyelik sitesi kurmak.
Dijital kurslar, üyelik kursları, e-öğrenim organizasyonları gibi bilgiler, e-ticaret sitelerini işlerinin itici gücü olarak kullanabilir.
Woocommerce Fiyatlandırması
Woocommerce tamamen ücretsiz bir altyapıdır. Bunun yanında Woocommerce ile beraber çalışan Woocommerce eklentilerine sahip olmak isterseniz 50 ve 300 dolar arasında değişen ücretler ödemek durumundasınız. Bu ücretlerin mağaza kurmak ve işinizi e-ticaret sektöründe ilerletmek için düşük bir bedel olduğuna inanıyoruz.
Elbette, bir WooCommerce veya e-Ticaret mağazasını kendiniz nasıl kuracağınız konusunda bilgi sahibi değilseniz, muhtemelen sizin için bu şirketi kurmak için bir geliştirici veya tasarımcı kiralamak isteyeceksiniz. Woocommerce kurulumunun yanı sıra, bir e-ticaret mağazanızın çevrimiçi olarak barındırılma fiyatını da hesaba katmanız gerekmektedir. Hemen aşağıdaki butonu kullanarak Woocommerce konusunda destek alabilirsiniz.

https://www.ikaruswp.com/wordpress-tema-kurulumu/
 

Benzer konular

Üst